استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن

چگونه امام زمان علیه السلام قادر است بر تمام جهان مسلط شود و حکومت کند ؟

پاسخ:

به دلایل زیر امام زمان علیه السلام پس از ظهور قادر است بر تمام جان حاکم شود :

سوره القصص آیه ۵ : (وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ). و اراده کرده ایم بر كسانى كه در زمين فرو دست‏ و مستضعف شده اند منت نهيم و آنان را پيشوايان [مردم] گردانيم و ايشان را وارث [زمين] كنيم .

اولین پاسخ این اشکال در این آیه خداوند جواب می دهد . ما ( خدا و تمام کارگزارانش و ملائک و…) اراده قطعی داریم که این امر یعنی پیروزی حق بر باطل تحقق یابد . کما این که در طول تاریخ مشابه آن اتفاق افتاده است . درطوفان نوح ، در نجات بنی اسراییل ، درجنگ بدر و….

دلیل ۱ :   نظم جهانی با برخورد تمده ها و جنگ ها ی فرسایشی رو به انحطاط می رود و قدرت های سلطه جو به تدیج رو به متلاشی شده می روند و ظلم و تبعیض ها آنقدر افزون می شود تا مردم جهان کم کم آماده پذیرش اسلام می شوند.

دلیل ۲ : نابودی عمده مردم کره زمین بر اثر جنگ ها و زلزله ها وبا اسلحه ها ی مدرن و بر اثر بیماری ها و ….و ضعیف شدن نیروهای برتر و [۱] .

دلیل ۳:   بر اثر کشتارهایی توسط نظام سلطه و کفار از شیعیان می شود بتدریج آکاهی ها افزون تر شده و شیعیان آمادگی های دفاعی خودرا افزایش می دهند و برای ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان علیه السلام آماده می شوند . ( خراسانی و یمانی و..)

دلیل ۴: انجام شدن مقدمات ظهور و نشانه های اعجاز همزمان با قیام سفیان در شام و فرورفتن لشکر سفیانی بین مکه و مدینه وصیحه آسمانی و ندای ( جاء الحق و زهق الباطل …) و طلوع خورشید از مغرب که از معجزات است و….

دلیل ۵ : تمام علوم بشر تا پیش از ظهور ۲ بخش از ۲۷ بخش علوم است و حضرت حجت عالم و بر تمام علوم غیب هستند [۲] .   برای مثال تا کنون بشر مسلط بر برخی امواج الکترومغناطیسی و انرژی های هسته ای شده است و می تواند سفینه های فضایی را هدایت کند ، اما با ظهور حضرت تمامامواج نامرئی وعلوم غیبی به امر خداوند و بصورت تکوینی دردست ایشان است و مهدی موعود قادر است تمام ذرات عالم را در کنترل خویش داشته باشد و تمام حرکات دشمن را متوقف کند و بصورت اعجاز و با کمک ملائک و نیروهای غیبی بر جهان حاکم شود . با نزول حضرت مسیح و گفتگو با زبان و عقایدخاص مسیحیان بیشتر آنان از یاران مسیح و امام زمان علیهما السلام خواهند شد. ضمنا خداوند در دل دشمنان رعب شدید ایجاد می کندو همگی سست و زمین گیر می شوند.

 

[۱] کمال الدین ، شیخ صدوق : ص۶۵۵

[۲] مختصر بصائر الدرجات ، حسن بن سلیمان الحلی : ص۱۱۷