استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن

بسم الله الرحمن الرحیم
مدعیان دروغین مهدویت
قسمت اول : اسماعیل البصری
احمد بن اسماعیل در شهر بصره در جنوب عراق متولد شد و تحصیلاتش را تا مهندسی معماری ادامه داد او از طایفه « همبوش » از طوایف « البوسویلم » است . در اواخر سال های حاکمیت صدام با برخی از باقی مانده های رژیم بعث عراق تشکیلات وسیعی در مناطق نجف ، کربلا، ناصریه و بصره به راه انداخت و در زمان کوتاهی با حمایت های سرویس های غربی تشکیلات خود را تا اروپا به پیش برد . او مدعی است حدود سال ۲۰۰۰ میلادی در سن ۲۹ سالگی به امر امام مهدی ؟! به نجف هجرت کرده و باید مدیریت حوزه نجف را تغییر دهد . سال ۱۳۸۱ شمسی ادعا کرد امام مهدی به او امر کرده است که نیابت خود را علنی سازد و از مراجع شیعه برای خود یا امام بیعت بگیرد ! بزرگان حوزه نجف مخالفت خود را با این جریان ساختگی اعلام کرده و علیه او کتاب نوشته شد . پیروان احمدالبصری با عنوان انصار المهدی فعالیت خود را با استفاده از فضای مجازی و نیز چاپ مستند ها و شرکت در نمایشگاه و همایش ها شروع کردند .
مبلغین احمد بصری از سه شیوه کلی استفاده کردند :
۱ – سوق افراد به خواب و ایمان به حسن البصری از طریق خواب دیدن
۲ – استفاده از استخاره
۳ – بیان و جعل احادیث از طریق تحریف آنها و گزینش فرازهایی از احادیث .
او ادعای بابیت کرد یعنی مردم از طریق او باید به امام زمان برسند .
علامه مجلسی در بحار الانوار (ج۱ ص۳۶۷ ) به نقل از کتاب ( الغیبة) شیخ طوسی ، ۷ نفر را که در عصر غیبت ادعای سفیر بودن و نیابت و بابیت ( دربانی ) حضرت مهدی کرده اند را نام می برد :
۱- ابا محمد حسن شریعی : از اصحاب امام حسن عسکری بود و نخستین کسی بود که در عصر غیبت به دروغ ادعای بابیت و واسطه گری بین شیعیان و امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف ) کرد . از ناحیه مقدسه امام زمان توقیعی در مورد بیزاری از او و لعن او صادر شد .
۲- محمد بن نصیر نمیری :
از اصحاب امام حسن عسکری بود و پس از شهادت حضرت ادعای نیابت و بابیت امام مهدی کرد و کارش به الحاد و کفر رسید و ادعای نبوت و ربوبیت کرد باز هم از ناحیه امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) توقیعی در مورد بیزاری و لعن او صادر شد .
۳- احمد بن هلال کرخی : از اصحاب امام حسن عسکری بود و وکالت خاص محمد بن عثمان را منکر شد و از ناحیه امام مهدی توسط ابوالقاسم حسین بن روح وکیل امام زمان در مورد بیزاری از او و لعن او توقیعی صادر شد .
۴- ابوطاهر محمدبن علی بن بلال :
در عصر غیبت صغری و محمدبن عثمان وکیل امام زمان می زیست و سهم مبارک امام (علیه السلام ) نزدش بود و به محمدبن عثمان نداد و ادعای وکالت و نیابت امام عصر کرد توقیعی از ناحیه امام زمان در مورد لعن و بیزاری از او صادر شد .
۵- حسین بن منصور حلّاج
ادعای بابیت و وکالت خاص از طرف حضرت مهدی (علیه السلام ) کرد پس منصور حلاج به قم رفت و به عالم شیعه علی بن بابویه قمی (متوفای ۳۲۹ ه ق ) نوشت که من رسول و وکیل امام زمان هستم ! علی بن بابویه نامه او را پاره کرد و او را از قم بیرون کرد . او می گفت خدا در وجود من حلول کرده است ! بلاخره به دستور مقتدر عبّاسی و فتوای علمای عصر در بغداد به دار آویخته شد .
۶- ابو جعفر ابن ابی العراقی
نام اصلی اش محمد بن علی شلمغانی است . کارش به الحاد و کفر و انحراف رسید ادعا کرد که روح رسول خدا در کالبد محمدبن عثمان است و ادعای بابیت و تقرب نزد امام زمان کرد .سرانجام توقیعی از امام زمان ( علیه السلام ) توسط حسین بن روح در مورد لعن و بیزاری از او صادر شد .
۷- ابوبکر بغدادی : نامش محمدبن احمد بن عثمان معروف به ابوبکر بغدادی برادر زاده محمدبن عثمان بود . به دروغ ادعای بابیت و وکالت امام زمان کرد و سرانجام او را کشتند .
برخی از ادعاهای احمد البصری
۱- خود را با واسطه فرزند حضرت مهدی معرفی کرد .
۲- خود را یمانی دانسته که وظیفه زمینه سازی برای ظهور حضرت دارد .
۳- خود را داراری عصمت و علم و میراث اهل بیت می داند .
۴- خود را یکی از ۳۱۳ یاران حضرت مهدی می داند .
۵- خود را صاحب بیرق رسول خدا می داند زیرا روی پرچمش نوشته ( البیعة لله )
۶- تقلید از مراجع را جایز نمی داند .
۷- از جمله ادله مشروعیّت خود را خواب و استخاره بیان می کند .
۸- نماد جریان احمد بن الحسن البصری ( یمانی ) یک ستاره شش پر اسرائیلی به نام داوود است . احمد الحسن با کمک ضیاء عبدالزهرا الگرعاوی گروهی به نام (جندالسماء ) درست کردند .
و می خواستند در سال ۱۳۸۵شمسی روحانیون نجف را به قتل برسانند .
ولی ارتش عراق در حوالی نجف سال ۸۵ شمسی به اصطلاح ( جندالسماء ) را نابود کرد .( مجله مکتب وحی شماره ۱۹ ص ۱۳۱ ) .
سوال ها و شبهاتی که دجال بصره احمد الحسن (اسماعیل ) باید پاسخ دهد .
۱- تو که ادعا می کنی فرزند حضرت مهدی هستی و عصمت و علم اهل بیت را داری معجزاتت کو ؟
۲- چرا ستاره اسرائیل را به عنوان نماد خود انتخاب کرده ای ؟ چرا ضد اسرائیل سخن نمی گویی ؟
۳- چرا علمای شیعه را دشنام می دهی و می خواهی آنان را بکشی ؟
۴- چرا هرگز علیه وهابیت و مزدوران آنان که مردم عراق و سوریه را می کشند موضعی نداری ؟
۵- چرا از مناظره و مباهله با علمای شیعه فرار می کنی ؟
۶- چرا با صدای خودت قرآن نمی خوانی ؟
۷- ادعا داری که خواب و استخاره دلیل شرعی هستند ، اگر علمای شیعه استخاره گرفتند و جواب آمد که تو دشمن خدا هستی می پذیری ؟
۸- امام مهدی و فرزند او هرگز شکست نمی خورند اما تو در بصره و ناصریه و نجف شکست خوردی و یارانت را به کشتن دادی ؟
۹- تو چگونه امام و فرزند امام هستی که قادر نیستی حتی به زبان فصیح عربی صحبت کنی در حالی که امام معصوم به تمام زبان های دنیا آشناست .
۱۰- اگر راست می گویی چرا مخفی شده ای مگر ادعا نداری که فرزند مهدی هستی و ظهور کرده ای پس چرا هیچکس تو را نمی بیند و فقط در خواب و استخاره و فضای مجازی هستی ؟!
( بر گرفته از کتاب دجال بصره ، علی کورانی عاملی .)