استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن

راهکار های مفید برای کاهش آسیب فیلم های ماهواره ای ، اینترنت و موبایل و ضرر هایی که بر فرهنگ اعضای خانواده می گذارند:

برای اینکه بتوانیم خانواده هایمان را از خطرات و انحراف های فیلم های ماهواره ای و از تهدید ها و ضرر های جسمی و روانی اینترنت حفظ کنیم به چندی از راهکار های مفیدبرای جوانان و نوجوانان و حتی پدر و مادر ها اشاره می کنیم:

  • پدر و مادرها باید خلأ عاطفی و غریزی و احساسی اولاد خود را با محبّت عملی و برنامه ریزی درست پر کنند و دوست آنها باشند.
  • باور های دینی بچه را با روش های صحیح توسط خودشان یا کلاس های مفید و مساجد و مراکز فرهنگی تقویت کنند.

۳-مراکز فرهنگی مخصوصاً مدارس باید در سطوح مختلف با تألیفات و برنامه های اردوییمفید و درسی و غیره الگوی شایسته همسران و اولاد و خانواده آرام و سالم را ارائه دهند.

۴-ایجاد بستر مناسب توسط دولت و خیّرین برای ازدواج ساده و سالم جوانان زیر نظر افراد مسئول و مراکز رسمی تا هم از نظر مادی و هم مسکن و شغل و درس مشکلاتشان رفع شود، و نیز به راه های انحرافی و فساد نروند.

۵-ایجاد تفریحگاه های سالم و متناسب با شئون جامعه اسلامی که زمینه رشد فرهنگی و اخلاقی در آنها فراهم شده باشد .

۶-رفع مشکلات بیکاری و اقتصادی و مسکن و شغل جوانان و بخصوص پسران ، زیرا که نفقه با مردان است.

۷-داشتن روش های پیش گیری و بازدارنده در مواردی که ممکن است جرائمی اتفاق بیفتد و یا حقوق شهروندان به خصوص زنان ضایع گردد.

۸-وضع قوانین عملی و توجیه کارمندان ادارات و بانک ها و مؤسسات دولتی و خصوصی در مورد روابط سالم زن ومرد، و پرهیز از روابط غیر شرعی…

۹-معرفی الگوهای عملی و مناسب زنان با حجاب و پوشش اسلامی و ایجاد دسترسی ساده و ارزان برای استفاده خانم ها از حجاب برتر.

۱۰-مبارزه با مظاهر فساد فاحش (تجاهر به فسق) یا فحشا و فسق و فجور های علنی در ملأ عام توسط پسران و دختران که جامعه را آلوده می سازد، البته با بهترین شیوه های مؤثر امر به معروف و نهی از منکر با درجات مختلف فساد.

۱۱-حرمت بخشیدن و تشویق زنان با عفت و با حجاب در ادارات و مراکز عمومی .

۱۲-آگاهی بخشیدن مردم و جوانان چه در مدارس و چه در دانشگاه ها و در ادارات و در پارک ها و خیابان ها از طریق دادن جزوات مجانی و کتابچه و بروشورهای مربوط به مسائل اجتماعی و شناساندن مضرّات آنچه که مردم به آن مبتلا هستند.

۱۳-جلوگیری از سقوط دختران و پسران جوان از سقوط به دام مواد مخدر و فساد و انحراف های جنسی ، یا خشونت، دزدی ، و خلاف های دیگر با ساخت فیلم های سینمایی موثر .

۱۴-ساخت آپارتمان هایی با مساحت محدود و واگذاری وام بدون بهره با اقساط برای جوانانی که ازدواج سالم دارند، و ارائه مشاوره های خانوادگی مجانی و نیز تأمین اشتغال و تولید درآمد برای آنان.

۱۵-آموزش والدین از طریق تلویزیون و رسانه های مختلف برای جلوگیری از دیدن فیلم های مبتذل و البته خود والدین ابتدا واکسینه شوند یعنی با پرهیز از دیدن فیلم های بد اولادشان را تربیت کنند.

۱۶-کنترل اولاد از شرکت در جشن تولد های با لهو و لعب و پارتی های مختلط شبانه و آلوده شدن به انواع خلاف ها.

۱۷-برنامه ریزی و طرح مسائل آموزشی جنسی و ازدواجی از دیدگاه دین و خانواده با نگاه اسلامی در اینترنت و تلویزیون و جامعه و مدارس و آموزش خطرات مسیرهای انحرافی و شیطانی .

۱۸-تولید شبکه های رادیویی، تلویزیونی و ماهواره ای آزاد و غیره که مختص کودکان ، نوجوانان و مسائل جوانان باشد و سؤالات آنان را ۲۴ ساعته پاسخ دهد و نیاز های روحی و فرهنگی و دینی و علمی و مشکلات آنان را پاسخ گوید..

۱۹-آموزش کودکان ، نوجوانان و جوانان در جهت پیشگیری از اعتیاد به اینترنت و موبایل و چت و پیامک و…

۲۰-شرکت دادن جوانان و نوجوانان در برنامه های تلویزیونی خاص خودشان برای سؤال و جواب در مورد مشکلات خاص آنان و پاسخ نهایی توسط کارشناسان مجرّب داده شود.

۲۱-برنامه ریزی عملی برای اوقات فراغت جوانان در تابستان و برای دانش آموزان و دانش جویان برای اردو های تفریحی و علمی و فرهنگی ورزشی مناسب ، توسط تمام مراکز فرهنگی ونیز والدین البته به شرط آنکه از اختلاط پرهیز شود و حتی اگر همجنس هم هستند زیرنظر مربیان کار آزموده به اردو بروند.تا از خطوط قرمز آزادی معقول رد نشوند.

۲۲-تبلیغ برای کمتر درگیر شدن زنان در کارهای دولتی و مجامع عمومی و به جای آنها جایگزینی مردان و اشتغال زایی برای مردان که باید نفقه بدهند ، تا هرچه کمتر در برخورد ها اختلاط ایجاد شود.

۲۳-رسوا کردن عوامل تولید و شبکه های توزیع فیلم های مبتذل و فاسد توسط متفکران، صدا و سیما، نویسندگان ، بازیگران و…و صاحبان منابر و اساتید و فرهنگیان و…

۲۴-آزادی دادن به رسانه های غیر دولتی و خصوصی ، برای تأسیس ایستگاه ها و شبکه های رادیویی و تلویزیونی و ماهواره ای و ایجاد رقابت و جایزه دادن به آنان که برنامه های بهتر و مفید تری برای اقشار و اصناف مختلف می سازند.

۲۵-ساختن برنامه ها و فیلم ها و تألیف کتب مفید اخلاقی اعتقادی و دینی وعلمی، و…برای تربیت والدین و اولاد بر اساس پاکی و دین پاک تا به تدریج خانواده ها بنیادشان پاک شود و به طور خودکار به سوی نیکی ها و فیلم وسرگرمی پاک روی آورند.و توزیع کتابچه های مجانی همراه فیش های آب و برق به تمام خانواده ها

۲۶-تبلیغ نوشتاری با کمک بیلبورد و صفحات دیجیتالی و امثال ان سر چهارراه ها و در پارک ها و مدارس و مجامع عمومی برای اشاعه پاکی ها و آموزش مردم در هرجا و هر زمان.( حتی دربازار ها، پاساژها، خیابان ها وهر جای موثر .و….)..

۲۷- هرچه بیشتر مردم مشغولیت های مفید شغلی و درسی و تفریحی خوب و رقابت سالم داشته باشند و به نتایج خوب تولیدی و شخصیتشان ارج داده شود کمتر به سوی مسائل انحرافی می روند.

۲۸- چنانچه پایه های عقیدتی و اخلاقی و بنیان فکری وتربیتی خانواده ها تقویت شود در صد انحراف ها کم می شود.

۲۹- هرچه میزان بی عدالتی هاو تبعیض ها وشکاف های طبقاتی در جامعه کمتر شود میزان بزهکاری ها و ناهنجاری های اخلاقی کاهش می یابد.

۳۰- تریبت بچه ها در خانواده ها باید بر اساس دین و آیین پاک و الهی باشد، ونیز بر پایه مودت و محبت و رحمت باشد تا جوان و جامعه پاک و سالم داشته باشیم .

۳۱- تبلیغات در موبایل و app. و سایت ها و رسانه های مجازی برای آگاهاندن خطرات و تهدیدهای جسمی و روانی برخی شبکه های خانمان سوز و معتاد کننده .