استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن

مقدمه

خانواده ، بنیادی ترین واحد اجتماع و کانون مقدس است که در سایه پیوند زناشویی دو انسان پایه گذری شده و با پیدایش فرزندان کامل می شود.

ازدواج راه طبیعی ارضای تمایلات غریزی و تلاش برای عملی شدن عشقی است که در نهاد هر انسان به ودیعه گذاشته شده است.. بنای خانواده پاک و سالم باید براساس الفت و همدلی وعشق و محبت طرفین استوار باشد و این بنا محبوب ترین بنا در پیشگاه خداوند بزرگ است.. روابط خانواده بر موّدت و رحمت پایه گذاری شده است.

اعضای خانواده روابط قانونی ، اخلاقی و عاطفی پیدا می کنند ؛ پدردر خانواده از دیدگاه اسلام مسئول تهيه نان و لوازم زندگی ونفقه براي اعضاي خانواده و نیز مدیریت منطقی وعقلانی است ؛ زن موظف است كانون خانواده را گرمی و آرامش بخشد و فرزندان را تربیت کند .زن و مرد مکمل یکدیگر می باشند ، اما هریک تکالیف خاص خودرا بر حسب ویژگی های جسمی و روحی خود دارند.

در گزینش هسر شایسته هم، بر ویژگی دینداری، تقوا و ایمان و اخلاق زیبا بسیار تأکید شده است.

از آنجا که سلامت خانواده و اعضای آن در سلامت و پاکی جامعه و حرکت به سوی رشد و کمال که هدف اصلی خلقت آنان است، اثرمثبت دارد، لازم می دانیم پژوهشی پیرامون عوامل تهدید های داخلی و خارجی در ناپاک سازی و انحراف خانواده ها را بررسی کنیم، و ناهنجاری های فردی و اجتماعی را مرور نماییم و سپس راه کارهای کاربردی را بیان کنیم.

عواملی که می توانند خانواده ها و جوانان را تهدید کنند فراوانند، و مواردی که موجب شکاف بین نسل ها ایجاد می کنند، باید شناخته شوند و به طور منطقی راه حل هایی پیدا کنیم.. چنانچه بتوانیم خانواده هایمان را با تبلیغات و افکار پاک تربیت کنیم، در ساخت جامعه ای پاک موفق خواهیم بود..

یکی از تهدید هایی که برافکار و فرهنگ خانواده ها اثر منفی دارد عامل خارجی به نام جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است.جنگ نرم یکی از جدید ترین اسلحه های استعمار فرهنگی است که از طریق ماهواره ها، شبکه های تلویزیونی ، اینترنت، گوشی همراه، کتب و مجلات و شبکه های اجتماعی مجازیقادرند بنیان خانواده ها را سست کرده و از هم متلاشی کنند. اما چنانچه والدین با صبر و آگاهی و تربیت دائمی خود و اولاد در محیط های سالم قرآنی و مذهبی اصیل و مورد رضای خدا و اهل البیت علیهم السلام پرورش یابند و نظارت با محبت و بدون ایجاد حساسیت منفی و بدون جبر و زور مداری خانواده پاک را ایجاد کنند .