استت سون - آمارگیر سایت و اپلیکیشن

اثبات فضائل حضرت زهرا سلام الله علیها و جریان فدک:

( از کتاب حُسنیه در دربار هارون الرشید ، شیخ ابوالفتوح رازی ، ص: ۹۸ )

حسنیه گفت: ابو سعید خدری که از اصحاب حدیث اهل سنت است روایت کرده چون آیه ” و آت ذاالقربی حقه ” [۱] یعنی : حق خویشاوندانت را ادا کن ، نازل شد  رسول اکرم حضرت زهرا را طلبید و فرمود :” خدا میداند که از مال دنیا فقط مزرعه فدک را دارم و آن را به تو می بخشم “.

پس از شهادت رسول الله ابوبکر فدک را از حضرت زهرا غصب کرد. امیر المومنین و اُم ایمن و قنبر گواهی دادند که پیامبر فدک را به حضرت زهرا بخشیده است. ابوبکر گواهی امام علی را چون شوهر حضرت زهرا بود نپذیرفت وبه ایشان  حرف رکیک زد ، و گواهی ام ایمن را چون زن بود نپذیرفت ! .

ابوبکر یک حدیث جعلی درست کرد که پیامبر فرموده:” نحن معاشر الانبیاء لا نُوَرِّث “، ما پیامبران ارث نمی گذاریم.

در حالی که رسول خدا فدک را در زمان حیاتش بخشیده بود و ارث نبود.

اگر کلام ابوبکر درست باشد که  رسول خدا به خانواده اش اعلام نکرده که مجاز نیستند از میراث او استفاده کنند، باید این مطلب را  پیامبر و اهل بیت کلام ابوبکر را تایید کرده باشند . اما خداوند در قرآن سوره احزاب  آیه ۳۳ فرموده است :” انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا ” . همانا خدا اراده کرده است هرگونه پلیدی را از شما اهل بیت دور گرداند و شما را آن چنان که شایسته است پاک نماید.

پس چون رسول الله و اهل بیت او مطهرند و هیچ خطایی از آنان سر نمی زند پس سخن حضرت زهرا سلام الله علیها عین حقیقت است و  سخن ابوبکر باطل است و عمل او کفر است.

این ابو بکر است که  باید گواه بیاورد که فدک ملک حضرت زهرا علیها سلام نیست نه حضرت زهرا .

در قرآن در باره ارث پیامبران  نمونه هایی هست که ثابت میکند  اگر رسول خدا ارث هم گذاشته باشد باز هم فدک ملک حضرت است .

در سوره مریم آیات ۵ و ۶ آمده است: ” زکریا از خدا خواست فرزندی به او عطا نماید تا وارث او باشد” .

ضمنا رسول خدا استر و شتر و شمشیر و عمامه خود را برای امیر المومنین به ارث گذاشتند.

نتیجه این که حضرت زهرا ابوبکر را لعن نمودند و از او و یارش راضی نبودند و فرمودند  قیامت نزد رسول الله از خلفای غاصب شکایت خواهند کرد.

[۱] اسراء : ۲۶